League of Legends kendi içinde çok büyük bir evren oluşturdu. Hikayeleri ve teorileriyle oyun severlerin ilgisini arttırmayı başarıyor. Çevrimiçi oyuncu sayısı ile dünyada en çok oynanan oyunlardan biri olan LOL, tabi ki göndermeleriyle de oldukça meşhur. Daha önceki LOL şampiyonlarının isimleri nereden geliyor yazımız çok beğenildiği için bu yazıyı hazırladık. Hadi bu göndermelerin bazılarını beraber incileyelim. Lol göndermeleri başlasın!

Atom Fizikçisi Heimerdinger – Rumble ve Breakink Bad

Heimerdinger şampiyon göndermeleri
Atom Fizikçisi Heimerdinger

Mucitlik denince LOL evreninde, Heimerdinger ve Rumble arasındaki rekabeti ve düşmanlığı hatırlamak çok zor değil. Bu düşmanlığa gönderme olması için görselin solunda yer alan levhaya “Rumble Giremez” şeklinde bir sembol yerleştirilmiş.

Kostümün İngilizce ismi ” Hazmat Heimerdinger” yani Zehirli Atık Heimerdinger. Bu da kostümün tasarım aşamasında ilham aldığı popüler TV dizisi Breaking Bad’i aklımıza getiriyor. Ayrıca yine Breaking Bad’in efsane sahnelerinden biri olan havuzdaki pembe oyuncak ayının, bu kostümde yerini aldığını görebiliriz.

Bitmedi! Ayrıca görselde bulunan patlamanın ve ayağındaki botların tabanında görülen suretin yine Heimerdinger olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Garen ve Katarina Aşkı

Ezreal şampiyonu
Kazanova Ezreal

Bu iki şampiyon arasında yaşanan romantik olaylar saymakla bitmez. Bir çok kostümde atıf yapılan bu aşk, üstünlük kavgaları ile başlamış olsa da, kesin olarak beraberliklerinden söz etmek mümkün değil.

Kazanova Ezreal kostümünde arkada bir şeyler yudumluyan çifti görmek zor değil. Kızıl saçları ve zarif duruşuyla bir kadın ve geniş omuzlu yapılı bedeniyle bir adam. Hmm bunlar kim acaba?

Gnar şampiyonu
Dino Gnar

Dino Gnar kostümünde yerde duran oyuncakları da bir şeylere benzetiyoruz gibi. Aaa bunlar Katarina ve Garen değil mi?

Müzelik Cho’Gath Kostümü

cho'gath şampiyonu
Müzelik Cho’Gath

Bu kostümün İngilizce ismi “Jurassic Cho’Gath”. LOL Türkiye, yerelleştirme yaparken bazen isimleri farklı şekilde değiştiriyor. Belki de bu filmi bilmeyenlerin olabileceğini düşündükleri içindir. Buradaki göndermenin doğrudan Jurassic Park filmine yapıldığı zaten belli. Ama aynı zamanda kostümde bulunan “Cho’Gath Rules” (Cho’Gath Kuralları) yazısı yine aynı filmdeki bir sahneye doğrudan gönderme yapıyor.

Kasap Urgot – Warwick ve Urf

Urgot şampiyonu
Kasap Urgot Kostümünün Eski Hali

Urgot’un eski kostümlerinden biri olan Kasap Urgot görselinde “Manatee 1/2 off” yazmaktadır. Türkçeye çevirirsek, “Denizayısı yarı fiyatına” gibi bir anlama geliyor. Bu yazıdaki denizayısı, Legaue of Legends’ın 1 Nisan şakası olan Urf şampiyonuna bir göndermedir. 1 Nisan 2012’de Urf adında bir şampiyon tanıtımı yayınlayan LOL, daha sonra Warwick’in bu şampiyonu öldürdüğünü belirterek bizlere komikli bir şaka yapmıştır. Ayrıca Urf adındaki karakteri, hâlâ bir çok şampiyon görselinde ve kostümünde görüyoruz. Bir başka yazımızda bunlara değinebiliriz.

Yazımızı beğendiniz mi? Yorumlarınızı belirterek gelişmemize katkı sağlayabilirsiniz. Oyunlar ve oyun karakterleri hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorum yazarak sormaktan çekinmeyin. Sizin bildiğiniz LOL göndermeleri nelerdir?

Kaynak : League of Legends

Yazar Hakkında

Efgan Bey

27 yaşında olan bir tasarımcıyım. Felsefe, edebiyat, teknoloji ve bilim gibi entel dantel şeylerden keyif alırım. İyi insanlar olma yarışında, bütün yarışmacı arkadaşlarıma başarılar dilerim. İyi olan kazansın.

Tüm Yazıları Görüntüle